بهترین تعمیرکار پژو 405 در تهران

بهترین تعمیرکار پژو 405 در تهران

در این مقاله قصد داریم در رابطه با بهترین تعمیرکار پژو 405 در تهران اطلاعات مفیدی را در اختیار شما دوستان عزیز قرار بدهیم.

پژو ۴۰۵ محصول کشور فرانسه است و در سال ۱۹۸۷ عرضه آن شروع شده است و تا کنون تولید می شود، این خودرو تشکیل شده از وسایل با کیفیتی است که به عنوان برترین و کاربردی ترین خودرو در کمپانی ایران خودرو معرفی شده و طرفداران زیادی دارد.

در واقع پژو 405 دارای تعمیرات گوناگونی در زمینه سیم کشی برق، عوض نمودن سوکت و دیگر تجهیزات برقی می باشد و باید توسط افرادی که در این عرصه تخصص دارند، تعمیر شود.

اگر در رابطه با بهترین تعمیر کار پژو 405 در تهران سؤالی دارید، پس از مطالعه کردن این مقاله می توانید پاسخ خود را به دست آورید.

در رابطه با تعمیرات سیم کشی پژو 405 چه اطلاعاتی دارید؟

آیا اطلاعاتی در رابطه با تعمیرات برق انژکتور پژو 405 دارید؟

در رابطه با تعمیر باتری پژو 405 چه اطلاعاتی دارید؟

چگونه مشکل کار نکردن فن پژو ۴۰۵ برطرف می شود؟

تعمیر کاران چگونه تسمه تایمینگ پژو ۴۰۵ را تعویض می کنند؟

بهترین تعمیرکار پژو 405 باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

آیا می دانید بهترین تعمیرکار پژو 405 چقدر درآمد دارد؟

آیا اطلاعاتی در رابطه با مکانیک خودروی ۴۰۵ دارید؟

آیا می دانید تعمیرکار پژو ۴۰۵ چه وظایفی دارد؟

یک تعمیرکار خوب پژو ۴۰۵ دارای چه مهارت و علمی است؟

تعمیرکار پژو ۴۰۵ باید چه نکات ایمنی را رعایت کند؟

در رابطه با مشخصات فنی پژو ۴۰۵ چه اطلاعاتی دارید؟

اگر خودرو نیاز به تعمیر داشته باشد، باید چه کاری را انجام بدهیم؟

برای مراجعه به تعمیر کار باید چه کارهایی را انجام بدهیم؟

برق کار پژو 405 چه وظایفی دارد؟

در رابطه با تعمیرات سیم کشی پژو ۴۰۵ چه اطلاعاتی دارید؟

در رابطه با تعمیرات سیم کشی پژو ۴۰۵ چه اطلاعاتی دارید؟
در رابطه با تعمیرات سیم کشی پژو ۴۰۵ چه اطلاعاتی دارید؟

در اغلب تعمیرگاهها، نو سازی سیم کشی پژو ۴۰۵ به جز تعمیرات مربوط به سیم کشی یا در مواردی که نیاز به تعویض آن است،

به طور کاملاً حرفه ای انجام می شود، در برخی اوقات هنگامی که ماشین استارت نمی زند ممکن است، دلیل آن مربوط به سیم کشی خودرو باشد، بنابراین قسمت های مربوط به برق باید تعمیر شود.

مشکلات برقی خودرو ها بر اثر عوامل گوناگونی مانند: قرارگیری غیر قانونی دزد گیر، دستگاه ‌های صوتی، حرارت دهنده صندلی و غیره با اتصال به سیم کشی ماشین به وجود می آید، پژو های ۴۰۵ که از سال های گذشته و تا به امروز تولید می‌شوند، سیم کشی های پیشرفته و پیچیده ای دارند،

طوری که انواع گوناگونی تنظیم سنسور ها و یونیت ها در آن قرار دارد، به همین دلیل تعمیر آن نسبت به سایر قسمت های دیگر خودرو نیاز به دقت و تخصص بیشتری دارد.

تا اینجا با مبحث در رابطه با تعمیرات سیم کشی پژو ۴۰۵ چه اطلاعاتی دارید آشنا شدید و پیشنهاد می کنیم تا انتهای پست بهترین تعمیرکار پژو 405 در تهران با ما همراه باشید.

آیا اطلاعاتی در رابطه با تعمیرات برق انژکتور پژو ۴۰۵ دارید؟

آیا اطلاعاتی در رابطه با تعمیرات برق انژکتور پژو ۴۰۵ دارید؟
آیا اطلاعاتی در رابطه با تعمیرات برق انژکتور پژو ۴۰۵ دارید؟

انژکتور وسیله‌ای است که سوخت را به موتورهای بنزینی یا دیزلی انتقال می‌دهد و در صورتی که دچار مشکل شود، عملکرد آن از کار می افتد. اگر در ماشین پژو ۴۰۵ این خلل رخ داده باشد،

یکی از علائم آن ریپ زدن ماشین است که باعث خاموش شدن و توقف آن می‌شود، انژکتور وسیله مهم و ضروری خودرو است، در صورتی که دچار مشکل شده باشد، خودرو توانایی حرکت ندارد، بنابراین باید نو سازی شود.

سنسور های زیادی هستند که در وسایل نقلیه تعبیه شده اند، مانند: سنسور سوپاپ، سنسور مپ، گردش هوا، دور موتور و. . .

در واقع با کمک سنسور ها می توان وضعیت عملکرد موتور را به واحد کنترل الکترونیک که وظیفه هدایت انژکتور را برعهده دارد، انتقال داد، اگر هر کدام از سنسور هایی که در فوق نام برده شد دچار مشکل شوند و عملکرد آنها به نحوه صحیح انجام نشود، واحد کنترل الکترونیک قدرت انتقال اطلاعات را مانند دما، فشار و. . . را به خودرو ندارد، در نهایت موجب توقف ماشین هنگام رانندگی و ریپ زدن آن می شود.

از جمله خدمات برقی که باید در تعمیرگاه های حرفه ای و تخصصی صورت بگیردف می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مانع گاز ماشین 405
 • ریپ زدن ماشین 405
 • بازسازی ایسیو 405
 • بازسازی یونیت 405
 • بازسازی ایربگ 405

اطلاعاتی در رابطه با شارژ گاز کولر پژو 405

با فرا رسیدن فصل تابستان و گرم شدن هوا تمامی ماشین ها نیاز به شارژ گاز کولر دارند، بنابراین یکی از خدماتی که باید در تعمیرگاه های تخصصی انجام داده شود، شارژ گاز کولر است و می بایست در زمان مناسبی آن را انجام بدهید،

برای پی بردن به موعد شارژ گاز کولر پژو ۴۰۵ به راحتی هنگام رانندگی در موقعی که هوا درجه بالایی دارد و با روشن کردن کولر هوای گرم و نامطبوعی وارد می‌شود، می‌توانید گاز کولر را شارژ کنید، اگر نسبت به این اقدام بی‌تفاوت باشید یا انجام آن را به تأخیر بیندازید، باعث خراب شدن کولر می شود.

یکی از رایج‌ترین شیوه ‌های نشت یابی گاز کولر که در تعمیرگاه های حرفه ای و تخصصی انجام می‌شود به کارگیری صابون است،

ولی در صورتی که خودرو نشتی گسترده‌ای داشته باشد، این تکنیک پاسخگو نیست و باید از شیوه دیگری برای پی بردن نشتی استفاده شود، در این صورت دستگاه‌ هایی هستند که با کمک آن ها می‌توان نشت های بزرگ را بررسی نمود لازم به ذکر است که این سیستم ها در جاهایی که ایزوله نیستند عملکرد صحیح ندارند و اگر با جریان هوا در ارتباط باشد، پاسخ گو نیست.

تکنیک دیگری برای یافتن هرگونه نشتی گاز در بخش کولر ماشین ۴۰۵ استفاده از مکمل نشت یابی است که با ریختن آن در مبرد، نخستین بخشی که در آن گاز خارج می شود، رسوب می کند.

در رابطه با تعمیر باتری پژو ۴۰۵ چه اطلاعاتی دارید؟

در رابطه با تعمیر باتری پژو ۴۰۵ چه اطلاعاتی دارید؟
در رابطه با تعمیر باتری پژو ۴۰۵ چه اطلاعاتی دارید؟

در واقع می توان گفت مهمترین قسمت خودروها مربوط به باتری است که مخزنی برای سوخت رسانی به ماشین است و در صورتی که این وسیله حذف شود، خودرو هیچ گونه منبعی برای تأمین برق خود ندارد، در صورتی که شارژ باتری به اتمام برسد، با کمک دینام می توان مدتی باتری را شارژ نمود،

اگر هنگام رانندگی به صورت یک دفعه ای ماشین خاموش شود و با زدن چندین بار استارت مجدد روشن نشود، باید به باتری آن توجه کنید، لازم به ذکر است که اگر شارژ باتری به اتمام رسیده باشد، به راحتی می‌توان آن را مجدد شارژ نمود، ولی اگر دچار نقص شده باشد، تعمیر آن امکان پذیر نیست و باید باتری تازه ای را تهیه کنید.

میانگین ماندگاری باتری خودرو ها حداقل دو سال است که با یک علامت روی باتری میتوان به پایان ماندگاری باتری پی برد، در این صورت با تشخیص رنگ ها می توانید از این مسئله آگاه شوید، در صورتی که رنگ سبز یا زرد باشد، به معنای این است که شما باید یک باتری جدیدی را تهیه کنید، زیرا باتری دچار نقص شده است.

یکی دیگر از علامت هایی که نشان دهنده تعویض باتری است، تغییر ساختار باتری با بالا رفتن حرارت می باشد.

اغلب تعمیرگاه های تخصصی قبل از این که باتری جدید را نصب کنند، کار کرد دینام، کارکرد درست استارت، فیوز های مربوطه و بست های آن را مورد بررسی قرار می دهند و پس از اطمینان از سالم بودن آنها باتری دیگری را جایگزین می کنند.

چگونه مشکل کار نکردن فن پژو ۴۰۵ برطرف میشود؟

چگونه مشکل کار نکردن فن پژو ۴۰۵ برطرف میشود؟
چگونه مشکل کار نکردن فن پژو ۴۰۵ برطرف میشود؟

یکی دیگر از تجهیزات اساسی پژو ۴۰۵ فن است و اگر عملکرد صحیحی نداشته باشد، موجب بالا رفتن نقطه جوش ماشین خواهد شد، در این صورت باعث ایجاد خلل هایی در سایر قسمت های خودرو میشود، طوری که فن ماشین مدام کار میکند یا به طور کلی از کار میفتد، در صورتی که خودروی شما دچار این مشکل شده است و نشانه های گوناگونی را نمایان می کند، باید تعمیر آن را انجام بدهید.

از جمله قطعاتی که بدون باز کردن موتور تعمیر می شوند، می توان سر کپسول، تسمه بدون ثابت میل بادامک، جایگاه روغن موتور و پمپ آن را نام برد.

تا اینجا با مبحث چگونه مشکل کار نکردن فن پژو ۴۰۵ برطرف میشود آشنا شدید و پیشنهاد می کنیم تا انتهای پست بهترین تعمیرکار پژو 405 در تهران با ما همراه باشید.

نحوه باز و بسته کردن میل بادامک پژو ۴۰۵

برای باز کردن مخزن میل بادامک باید روندی را طی کنید که مراحل آن به شرح زیر است:

 • تمامی سیم هایی که نیروی زیادی دارند و به شمع متصل هستند، باید متمایز شوند و در یک سمت قرار بگیرند، این امر را باید در شبکه راهنمای پلاستیکی آن انجام بدهید.
 • جدا کردن شیلنگ هواکش
 • تمامی کابل های اصلی باید از بست جدا شوند.
 • هنگام باز کردن سیم ها از مهره ها و بست ها باید توجه داشته باشید که هر کدام به چه چیزی وصل شده اند.
 • مخزن میل بادامک را بگشایید و شبکه راهنما و بست‌ها و مخزن مربوطه را جدا کنید.
 • واشر مخزن میل بادامک را مورد بررسی قرار بدهید در صورتی که فرسوده شده است، آن را تعویض کنید.

تا اینجا با مبحث نحوه باز و بسته کردن میل بادامک پژو ۴۰۵ آشنا شدید و پیشنهاد می کنیم تا انتهای پست بهترین تعمیرکار پژو 405 در تهران با ما همراه باشید.

تعمیر کاران چگونه تسمه تایمینگ پژو ۴۰۵ را تعویض می کنند؟

تعمیر کاران چگونه تسمه تایمینگ پژو ۴۰۵ را تعویض می کنند؟
تعمیر کاران چگونه تسمه تایمینگ پژو ۴۰۵ را تعویض می کنند؟
 • پیش از فراگیری تعویض تسمه تایمینگ پژو ۴۰۵ باید توجه داشته باشید که اگر ماشین چند هزار کیلومتر حرکت کرده است، باید آن را عوض کنید و هر چند وقت یک بار تسمه را مورد بررسی قرار بدهید تا در صورتی که شکاف یا درزی روی آن وجود داشته باشد، آن را عوض کنید.
 • سیم هایی که به جهت های مثبت و منفی باتری وصل شده اند، را جدا کنید.
 • اتومبیل را روی خرک قرار دهید و سطح درون سپر تایر طرف راست را برای راحتی انجام کار بگشایید.
 • چارچوب مخزن لایه پایین موتور را باز بنمایید.
 • مولد یا ژنراتور، تسمه های جنبنده که تهویه هوا را انجام می دهند و پمپ هیدرولیک فرمان را بگشایید.
 • روکش نگهدارنده فوقانی تسمه تایمینگ را جدا کنید.
 • پس از انجام مراحل فوق موتور را با کمک یک میله روی پیچ قرقره میل لنگ قرار دهید تا هنگامی که میله های کوچک داخل سوراخ ها تعبیه شوند.

تا اینجا با مبحث تعمیر کاران چگونه تسمه تایمینگ پژو ۴۰۵ را تعویض می کنند آشنا شدید و پیشنهاد می کنیم تا انتهای پست بهترین تعمیرکار پژو 405 در تهران با ما همراه باشید.

بهترین تعمیرکار پژو 405 باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

بهترین تعمیرکار پژو 405 باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟
بهترین تعمیرکار پژو 405 باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

از جمله ویژگی‌ هایی که یک تعمیرکار حرفه ای و با تجربه در کار خود باید داشته باشد، می‌توان به مراحل زیر اشاره کرد:

توانایی ایجاد تعامل با مشتریان

یک تعمیرکار باید در ایجاد تعاملات با افراد قدرت زیادی داشته باشد، در صورتی که تعمیر کار حرفه زیادی داشته باشد، ولی توانایی برقراری ارتباط مؤثری نداشته باشد، بدون شک مشتریان آن کم می‌شوند،

ولی در صورتی که همراه با مهارت ارتباط تأثیرگذاری را با مشتریان برقرار کند، مسلماً مکانیک به افراد دیگر معرفی می شود و برای دفعه های دیگر مشتریان ثابت خواهد شند، لذا تعمیرکار باید صبور و مشتری مدار باشد تا بتواند مشتریان خود را حفظ کند، علاوه بر این مکانیک حرفه‌ای باید قدرت توضیحات به خصوصی در رابطه با تجهیزات و نقص خودرو و مشکلات آن به مشتری داشته باشد.

آشنایی با تمامی اجزای پژو 405

مکانیک حرفه ای در رابطه با قطعات و تجهیزات گوناگون خودرو آشنایی دارد و قادر به برطرف کردن مشکل خودرو و حل کردن نواقص آن است، علاوه بر این توانایی به کار گیری دستگاه های گوناگون را دارد،یک تعمیرکار با سابقه در رابطه با بروز مشکلات کوچک در هر بخشی از ماشین اطلاعات زیادی دارد و می داند اگر در انجام کار خود اشتباه کوچکی را انجام بدهد باعث آسیب به خودرو می شود، بنابراین تعمیرکاران باید با تسلط، دقت و ظرافت بیشتری تعمیر خودرو را انجام بدهند‌.

داشتن اطلاعات زیادی در رابطه با تکنولوژی های نوین

به دلیل این که در صنعت خودرو سازی مدام از شیوه ها و تجهیزات پیچیده تری استفاده می شود، تعمیرکار باید در رابطه با آنها اطلاعات زیادی به دست آورد و مدام نسبت به نهایی ترین تجهیزات افزوده شده اطلاعات کسب کند، در صورتی که یک مکانیک از نهایی ترین تکنولوژی های روز خودرو سازی اطلاعاتی نداشته باشد، قادر به ارائه خدمات کاربردی نیست، زیرا افرادی که در این عرصه اطلاعات زیادی دارند، می توانند هر نوع خودرویی را با هرگونه مشکلی تعمیر کنند.

داشتن قدرت تنظیم و کنترل

یک تعمیر کار در هر شرایط و وضعیتی امکان دارد، قرار بگیرد، بنابراین باید قدرت کنترل مشکلات و برطرف کردن آنها را داشته باشد، در صورتی که تسلط و تمرکز بیشتری روی کار خود بگذارد، می تواند بحران ها را از بین ببرد و کارکرد درستی داشته باشد، در غیر این صورت توانایی برطرف کردن مشکلات و کنار آمدن با اوضاع را ندارد و این امر موجب عدم عملکرد صحیح میشود.

وظیفه شناسی و داشتن وجدان کاری

یک تعمیرکار خوب باید در کار خود مسئولیت زیادی داشته و با مشتریان راستگو و صادق باشد، طوری که در انجام کارها با کیفیت زیاد و به کارگیری وسایل و تجهیزات مرغوب کوتاهی نکند.

برخی از تعمیرکاران از قطعات بی کیفیت استفاده می‌کنند و بابت آن هزینه لوازم با کیفیت را دریافت می کنند، یا این که از وسایل کار کرده استفاده می کنند، ولی از مشتری هزینه ی وسایل نو را می گیرند، این شگرد دوام زیادی ندارد و باعث از دست دادن مشتریان می‌شود، زیرا خیلی زود این حقه ها مشخص خواهد شد.

سابقه کاری زیاد

تمامی افرادی که به تعمیر خودرو نیاز دارند، بدون شک در پی یک تعمیرکار با سابقه هستند، زیرا این دسته از مکانیکها حرفه های زیادی دارند و تجربه آن ها باعث شده است که تمامی تجهیزات و عیب های خودرو را بشناسند، تعمیر کارهای با سابقه زیاد در هر وضعیت و شرایطی قرار گرفته اند، به همین دلیل برای انجام کار خود هیچ واهمه ای ندارند.

داشتن محیط مناسب و رعایت نکات بهداشتی

در حقیقت محیط کاری مکانیک تأثیر زیادی بر روند کار او دارد، در صورتی که محیط مرتب و تمیز باشد، به راحتی به وسایل و تجهیزات دسترسی دارد، ولی اگر محیط کاری شلخته و شلوغ باشد، مدت زمان زیادی باید صرف پیدا کردن وسایل لازم و ضروری کند، علاوه بر این تمیز بودن محیط کاری آن نشانه احترام به مشتریان است.

پیروی از قواعد و اصول

در واقع مکانیک باید با قواعد و اصول کار خود آشنا باشد، همچنین آنها را رعایت کند، اگر از دستگاه ها و وسایل با کیفیت و استاندارد استفاده نکند، باعث آسیب‌ های جبران ناپذیری می شود، بنابراین ایمنی وسایل و محل کار در کیفیت کار او تأثیر زیادی دارد.

روش هایی که با کمک آن ها می توانید تعمیر کار شوید

اگر می خواهید به یک تعمیرکار حرفه‌ای تبدیل شوید، باید مهمترین شیوه برای آموزش حرفه های تعمیرات خودرو که دستیاری است، را انجام بدهید.

تحصیل در رشته هایی که مربوط به تعمیر کاری مانند: مهندس خودرو، مکانیک و غیره است، در مقاطع گوناگون می‌تواند کارآمد باشد.

کسانی که تمایل به تحصیل و وقت آن را ندارند، می توانند در مقاطع فنی و حرفه ای که مدت زمان کوتاه تری دارند شرکت کنند و از سوی مراکز فنی و حرفه ‌ای گوناگونی مدرک خود را اخذ بنمایند، مدت زمان مقطع تأثیر زیادی بر هزینه آن دارد.

کسانی که قصد شرکت در دوره ها را دارند باید به به نکاتی توجه کنند

کسانی که قصد شرکت در دوره ها را دارند، باید نکاتی را مورد توجه قرار بدهند، به عنوان مثال مشخص کردن پروسه مهارت ‌آموزی طبق هزینه آن انتخاب نشود، بلکه به انواع حرفه هایی که در آن آموزش داده می شود، باید انتخاب نمود،

سابقه اساتید تأثیر زیادی بر کسب حرفه دارد،مطالبی که در کلاس هاد عرضه می‌شود، کسانی که در دوره ها شرکت می کنند و جدید بودن مهارت های آموزشی و غیره جزء نکاتی است که باید مورد توجه قرار بدهید.

امکان دارد، بعضی از مقطع ها قیمت کمی داشته باشند، ولی مطالب لازم و ضروری در آنها ذکر نشود، در واقع در طول دوره ها باید هر مطلبی که درس داده می شود و تجهیزات آن در اختیار مهارت آموز قرار بگیرد تا بتواند با موضوع کنار بیاید، مثلاً در دوره کنترل موتور ها بایست موتور های گوناگونی به مهارت آموز داده شود تا با استفاده از آنها مهارت زیادی را کسب کند.

آیا می دانید بهترین تعمیرکار پژو 405 چقدر درآمد دارد؟

آیا می دانید بهترین تعمیرکار پژو 405 چقدر درآمد دارد؟
آیا می دانید بهترین تعمیرکار پژو 405 چقدر درآمد دارد؟

در واقع درآمد بهترین تعمیرکار پژو 405 در تهران بر اساس مشخص کردن اتحادیه ها و تعمیرات گوناگون مشخص می شود، به عنوان مثال عوض کردن جعبه فرمان با عوض کردن مگنت بدون سیستم تفاوت قیمت زیادی دارد.

استفاده زیاد از خودرو یا کار نکردن زیاد آن روزی باعث به تعمیر آمدن خودرو می شود، در این گونه مواقع افراد سعی می‌کنند تعمیرکار ماهر و زبردستی را بیابند تا در کوتاه‌ ترین زمان مشکل را حل کند و به سایر قسمت های اتومبیل آسیب وارد نشود، در صورتی که تعمیرکار در کار خود سابقه و مهارتی نداشته باشد، باعث به طول انجامیدن تعمیر ماشین و هزینه های زیادی می شود.

مهارت تعمیر کار در میزان درآمد آن نقش بسیار مهمی دارد، در صورتی که تعمیرکار حرفه زیادی داشته باشد، باعث افزایش درآمد او خواهد شد.

معروفیت تعمیر کار به دلیل انجام کار با کیفیت باعث افزایش درآمد او می شود.

آیا اطلاعاتی در رابطه با مکانیک خودروی ۴۰۵ دارید؟

آیا اطلاعاتی در رابطه با مکانیک خودروی ۴۰۵ دارید؟
آیا اطلاعاتی در رابطه با مکانیک خودروی ۴۰۵ دارید؟

مکانیک پژو ۴۰۵ کسی است که توانایی تعمیر خودرو را در صورت بروز مشکل دارد، مکانیک باید در این رابطه علم و تخصص زیادی داشته باشد، همچنین تمامی تجهیزات خودرو را بشناسد تا در صورت نقصی در یکی از اجزای آن به را حتی بتواند آن را تعمیر کند، وظیفه مکانیک بررسی، تشخیص عیب و برطرف کردن مشکلات ماشین پژو 405 از کنترل در و قفل گرفته تا کنترل و تعویض قطعات مهم داخلی خودرو باید تخصص داشته باشد.

هر شخصی که تعمیر خودرو انجام می دهد، مسلماً یک تعمیرکار وارد و حرفه‌ای نیست، بلکه تعمیر کاری حرفه ای است و مهارت در کار خود دارد که دارای ویژگی های انحصاری باشد، در این صورت می تواند انتخاب خوبی برای برطرف کردن نواقص ماشین پژو 405 شما باشد.

تعمیر کار پژو ۴۰۵ به طور کلی باید تعمیر های پایه موتور های بنزینی و دیزلی، باز سازی تعلیق و دستگاه‌ های فرمان، سیستم های الکتریکی منبع سوخت، رفع مشکلات دنده و دیفرانسیل و. . . را انجام بدهد.

تعمیرکار پژو ۴۰۵ باید حرفه های فنی زیاد و قدرت بالایی برای حل مشکلات و نقص یابی داشته باشد، همچنین داشتن تعهد و بردباری که دو اصل مهم در شغل مکانیکی است، لازم می باشد.

آیا می دانید تعمیرکار پژو ۴۰۵ چه وظایفی دارد؟

آیا می دانید تعمیرکار پژو ۴۰۵ چه وظایفی دارد؟
آیا می دانید تعمیرکار پژو ۴۰۵ چه وظایفی دارد؟

از جمله وظایف و مسئولیت‌ های مکانیک خودرو به شرح زیر است:

 • تمامی تعمیر کاران در درجه اول باید عیب یابی خودرو را انجام بدهند، این کار لازمه حرفه و دقت زیادی است.
 • یکی دیگر از وظایف مکانیک یا تعمیرکار، دادن اطلاعات زیادی در رابطه با نقص خودرو و شیوه برطرف کردن آن به مشتری است، بنابراین مشتری باید در جریان قطعات افزوده شده و نوع مشکل خودرو قرار بگیرد.
 • مکانیک باید برای مشتری مدت زمان تعمیر و میانگین هزینه ها را حساب کند.
 • در صورتی که یکی از اجزای خودرو دچار صدمه ای شده باشد، امکان دارد، مشکلاتی برای ماشین به وجود بیاورد، در این صورت باید آن را تعویض کند.
 • بعد از عیب یابی خودرو و تعمیر آن باید از سالم بودن ماشین اطمینان حاصل کند.

یک تعمیرکار خوب پژو ۴۰۵ دارای چه مهارت و علمی است؟

یک تعمیرکار خوب پژو ۴۰۵ دارای چه مهارت و علمی است؟
یک تعمیرکار خوب پژو ۴۰۵ دارای چه مهارت و علمی است؟
 • تمامی قسمت های خودرو را بشناسد و از نوع علائمی که در صورت آسیب دیدگی یکی از اجزاء به وجود می‌آید مطلع باشد.
 • قدرت تشخیص و نواقص خودرو را داشته باشد.
 • در کار خود سرعت عمل داشته باشد و طبق زمانی که به مشتری اعلام کرده است، اتومبیل را تحویل بدهد.
 • به جزئیات ماشین توجه زیادی داشته باشد و عیب یابی را با دقت بیشتر انجام بدهد.
 • با مشتریان توانایی برقراری ارتباط مفید و نتیجه بخشی را داشته باشد.
 • از قدرت جسمانی و روحی خوبی برخوردار باشد، زیرا در صورتی که تعمیرکار دغدغه ذهنی زیادی داشته باشد، ممکن است، عملکرد او مختل شود و کار را به درستی انجام ندهد، علاوه بر این اگر در وضعیت جسمانی سالمی به سر نبرد ممکن است، توانایی انجام کار ها را به تنهایی نداشته باشد.
 • گیرایی زیادی داشته باشد، به گونه ای که با شرایط جدید خود را وفق بدهد، مثلاً اگر قطعه جدیدی به پژو ۴۰۵ اضافه می شود، در رابطه با آن اطلاعات کاملی را داشته باشد.
 • تمامی مسائل ایمنی را رعایت کند.

تعمیرکار پژو ۴۰۵ باید چه نکات ایمنی را رعایت کند؟

تعمیرکار پژو ۴۰۵ باید چه نکات ایمنی را رعایت کند؟
تعمیرکار پژو ۴۰۵ باید چه نکات ایمنی را رعایت کند؟

پژو را با سرعت زیادی به درون کارگاه نبرد و موقع وارد کردن آن احتیاط های لازم را انجام بدهد.

علاوه بر خرک روغنی از خرک های فولادی استفاده کند.

در محیط کاری مدت زمان زیادی ماشین را روشن نگذارد و از تهویه هوا در محیط اطمینان حاصل کند.

به هیچ عنوان در محیط کاری سیگار روشن نکند و به سایر افراد این اجازه را ندهد.

تمامی وسایلی که مورد استفاده قرار می دهد، باید استاندارد باشند.

موقعی که عیب یابی خودرو را انجام می دهد، باید تمامی د ها و شیشه ها بسته باشند.

استفاده از سایه پوش

در صورتی که تعمیر اتومبیل در فضای سر پوشیده انجام نمی‌شود، باید از یک سایه پوش استفاده کند.

اطراف داخلی گودال کاشی کاری شده و محافظ دو گوشه گودال باشد.

چراغ هایی با نور مناسب در زیر وسایل نقلیه داخل گودال قرار بدهد تا تأمین روشنایی لازم برای انجام کارها داشته باشد.

محیط کار باید دارای جرثقیل های سقفی باشد تا برای انجام امور هایی که نیاز به نیروی زیادی دارد، با استفاده از آن انجام شود.

تمامی موادی که قابل اشتعال هستند و شعله ور می شوند، باید در یک مکان به دور از جای تعمیر ماشین نگهداری شوند.

در مکان های سر پوشیده باید جوشکاری انجام نشود.

داخل گودال باید پله داشته باشد تا در صورت شرایط اضطراری بلا فاصله مکانیک خارج شود.

هنگام تمیز کردن وسایل و لوازم باید از موادی که شعله ور نمی شوند، استفاده کند.

در صورتی که یکی از وسایل و ابزارها را می خواهید تمیز کنید، باید اجازه بدهید تا خنک شود، سپس این کار را انجام بدهید.

به هیچ عنوان بنزین را در مقابل نور مستقیم آفتاب قرار ندهید، زیرا موجب آتش‌ سوزی خواهد شد.

اگر برای پاک کردن چربی های روی وسایل می خواهید از نفت استفاده کنید، بهتر است، با یک پارچه این کار را انجام بدهید.

در رابطه با مشخصات فنی پژو ۴۰۵ چه اطلاعاتی دارید؟

در رابطه با مشخصات فنی پژو ۴۰۵ چه اطلاعاتی دارید؟
در رابطه با مشخصات فنی پژو ۴۰۵ چه اطلاعاتی دارید؟
 • موتور هایی که در پژو به کار می روند، از نوع tu5 هستند، البته این مورد بستگی به نوع پژو دارد.
 • ظرفیت موتور ۱۵۸۷ سی سی می باشد.
 • حاوی ۱۶ عدد سوپاپ است.
 • هدر رفتن سوخت در صد کیلومتر ۱۰. ۱ لیتر می باشد.
 • اختلاف بین دو محور تایر های عقب و جلو ۲۶۶۹ میلیمتر است.
 • وزن مفید ماشین ۱۱۲۰ کیلوگرم می باشد، البته این وزن بدون وسایل اضافی است.
 • کپسول توانایی ذخیره ۷۰ لیتر سوخت را دارد.
 • جعبه پشتی آن ظرفیت ۴۷۰ دسی متر مکعب را دارد.

مشخصات پژو ۴۰۵ بستگی به نوع آن دارد، زیرا دارای انواع گوناگونی است.

یکی از سفارش های تعمیرکاران این است که هر چند وقت 1 بار باید روغن موتور عوض شود، تعویض روغن موتور نیاز به هزینه بالا ندارد، در صورتی که به این امر اهمیت ندهید، باعث آسیب به موتور می شود، اغلب تعمیرکاران در صورت رضایت مشتری هنگام تعویض روغن فیلتر آن را تغییر می دهند.

به رنگ دود اگزوز توجه کنید

به رنگ دود اگزوز توجه کنید، زیرا با کمک آن می توانید بفهمید که اگزوز چه شرایطی دارد، اگر از آن دود سفید رنگ بیرون آید، به راحتی می توانید مشکل آن را با تعویض واشر سر محفظه حل کنید.

هر کدام از رنگ هایی که از اگزوز بیرون می‌آید، به معنای مشکل متفاوتی است که اگر از آن دود آبی رنگ خارج شود، به معنای روغن سوزی است و باید بلا فاصله به تعمیرکار مراجعه کنید تا آن را برطرف کند، زیرا در غیر این صورت آسیب های زیادی را به اتومبیل وارد می‌کند.

در بیشتر اوقات دود خاکستری از اگزوز خارج می‌شود که با بی‌توجهی افراد همراه است، دود خاکستری رنگ به معنای این است که آب یا روغن داخل سیلندر آتش سوزی شده است و در صورتی که هر چه سریعتر مشکلات حل نشود، باعث پرداخت هزینه ‌های زیادی خواهد شد‌.

اگر سنسور اکسیژن دچار نقص شده باشد، از اگزوز دود مشکی خارج میشود.

اگر خودرو نیاز به تعمیر داشته باشد، باید چه کاری را انجام بدهیم؟

اگر مشکل خودرو کوچک یا بزرگ باشد، باید از کسی که در این زمینه تخصص دارد، کمک بگیرید در صورتی که به مشکلات کوچک خودرو توجه نکنید، باعث به وجود آوردن عیب های بزرگ می شود، بنابراین مجبور هستید، قیمت بیشتری را بابت تعمیر آن پرداخت کنید.

یکی از راه‌ هایی که با کمک آن می توانید ماشین خود را تعمیر کنید، این است که آن را مستقیم به تعمیرگاه ببرید که این شیوه قدیمی شده است و افراد کمی این راه را انتخاب می‌کنند، زیرا فعالیت زیاد موجب می‌شود که وقت لازم برای تعمیرگاه وجود نداشته باشد، در این صورت می‌توانید با تعمیرکاران متخصص ارتباط برقرار نمایید و مشکل خودرو را با مشاوران در میان بگذارید.

یکی دیگر از راه ‌هایی که از طریق آن می‌توانید اتومبیل خود را تعمیر کنید، این است که به سایت های گوناگون مراجعه کنید و سفارش خودتان را ثبت نمایید، سپس در کمترین زمان با شما تماس گرفته می‌شود و نمایندگی‌ها به جای مورد نظر مراجعه می‌کنند و تعمیر خودرو را انجام می دهند.

صبور و بردبار بودن

کار مکانیکی اتومبیل علاوه بر این که نیاز به حرفه های فنی و قدرت بالایی برای حل مشکلات و عیب یابی دارد، بلکه افرادی که پا به این عرصه میگذارند باید صبور و بردبار باشند، زیرا حوصله و دقت بالا در افزایش مهارت و کیفیت کار تأثیر زیادی می گذارد، به دست آوردن سابقه و تجربه در شغل مکانیکی نقش مهمی دارد،

این دسته از افراد باید بتوانند با دیگران ارتباط خوبی را برقرار کند تا نظر مشتریان به آنها جلب شود و برای دفعات بعد به آنها رجوع کنند،

در صورتی که کار با کیفیت انجام داده شود و مکانیک با مشتریان صادق باشد، همچنین از تجهیزات و لوازم با کیفیت استفاده کند باعث می شود که مشتری های وفادار داشته باشد، در واقع این عوامل در کسب درآمد تأثیر زیادی می گذارد.

داشتن مهارت و حرفه در عیب یابی خودرو یک امر بسیار مهم است، در صورتی که مکانیک خطای کوچکی را انجام بدهد، موجب انفجار و آسیب ‌های زیادی به ماشین می‌شود، بنابراین یکی از شغل هایی که به تمرکز و دقت زیادی نیاز دارد، مکانیکی است.

برخی از مکانیک ها انجام کار خود را ضمانت می کنند

لازم به ذکر است که برخی از مکانیک ها انجام کار خود را ضمانت می کنند، در واقع این دسته از تعمیرکاران نسبت به تعمیرکارهایی که این کار را انجام نمی‌دهند قابل اعتماد هستند،

در صورتی که پس از تعمیر اتومبیل دچار مشکل شود، به صورت رایگان می تواند آن را دوباره تعمیر نماید، این امر در جذب مشتری بسیار تأثیر دارد، بنابراین اگر تعمیرکار تازه واردی هستید، تضمین کار خود باعث جلب توجه مشتری می شود و موجب افزایش درآمد خواهد شد.

نرخ تعرفه کیفیت کار و سرعت عمل فاکتور هایی هستند که تعمیرکار باید به آنها توجه زیادی داشته باشد،

زیرا اگر تعمیر خودرو بیشتر از زمان آن طول بکشد، باعث از دست دادن مشتری خواهد شد یا اگر در خودرو وسایل بی‌کیفیتی به کار رفته باشد، مشتری برای دفعه بعد مراجعه نمی‌کند،

به غیر از هزینه ‌های پایه هزینه های دیگری برای تعمیرات ماشین وجود دارد، بنابراین مشتری باید این را در نظر داشته باشد که به دلایل گوناگونی ممکن است، اتومبیل یک دفعه خراب شود.

امیدواریم تا اینجا از خواندن پست بهترین تعمیرکار پژو 405 در تهران اطلاعات مفیدی کسب کرده باشید.

برای مراجعه به تعمیر کار باید چه کارهایی را انجام بدهیم؟

برای مراجعه به تعمیر کار باید چه کارهایی را انجام بدهیم؟
برای مراجعه به تعمیر کار باید چه کارهایی را انجام بدهیم؟

برای مراجعه به تعمیرگاه باید روندی را طی کنید که به صورت زیر درج شده است:

پیش از این که اتومبیل را به صورت مستقیم به تعمیرگاه ببرید، باید با مکانیک تماس بگیرید و نقص خودرو را با او در میان بگذارید، در این صورت هنگامی که اتومبیل را به تعمیرگاه می برید، از سؤالاتی که از شما می پرسند مطلع هستید و زمینه لازم برای دادن اطلاعات در مورد خودرو را دارید.

از تعمیرکار در رابطه با تحویل خودرو و زمان آماده سازی آن سؤال بپرسید، علاوه بر این در مورد مشکلات آن و تعویض سایر وسایلی که به مشکل مربوط است، گفت و گو کنید.

تمامی نشانه ها و علائم را در یک برگه یادداشت کنید و به مکانیک تحویل بدهید تا موردی را فراموش نکنید‌.

در صورتی که مکانیک حرف ‌های شما را درک نمی کند و منظور شما را نمی فهمد، می توانید آن را سوار ماشین کنید و با ماشین چند دور بزنید تا متوجه علائم و مشکلات بشود.

پس از آماده سازی خودرو باید همان لحظه با اتومبیل چند دور بزنید تا متوجه برطرف کردن مشکلات بشوید، در غیر این صورت به مکانیک همان لحظه مراجعه کنید تا مشکل را برطرف کند.

برق کار پژو 405 چه وظایفی دارد؟

برق کار پژو 405 چه وظایفی دارد؟
برق کار پژو 405 چه وظایفی دارد؟

در صورتی که خودرو مشکلات مربوط به برق دارد، باید برق کار آن را برطرف کند، در این صورت از سیستم‌ های کامپیوتری برای بررسی نقص در اتومبیل استفاده می کند، ارزیابی و امتحان کردن سیم کشی ها و قسمت های گوناگون آن با استفاده از وسایل مناسب از وظایف برق کار است، برخی از برق کاران با استفاده از نمودار و دفترچه های راهنمای سازندگان اتومبیل نقص آن را مورد بررسی قرار می‌دهند.

برق کاران اتومبیل باید دانش و مهارت کافی در رابطه با به کارگیری وسایل الکترونیک و تجهیزات داشته باشند.

قدرت به کارگیری شیوه های کاربردی و دقت به جزئیات

دانش کافی برای برطرف کردن مشکل در کوتاه ترین زمان

قدرت لازم برای انجام کارها به صورت گروهی یا تکی

در صنعت خودرو سازی متخصصان زیادی هستند که در رابطه با قطعات و اجزای داخلی و بیرونی اتومبیل فعالیت زیادی دارند و با افراد در ارتباط هستند،

ولی بعضی از تعمیر کاران قابل اعتماد نیستند، در صورتی مکانیک شما نرخ مشخصی برای تعمیر ماشین اعلام نکند معتمد نیست و باید کار تعمیر ماشین را توسط مکانیک دیگری به انجام برسانید.

اگر چندین بار به یک مکانیکی مراجعه نمودید و عیب خودرو را مربوط به موتور می داند، باید به فکر تعمیر کار دیگری باشید.

شما در حال مشاهده پست بهترین تعمیرکار پژو 405 در تهران هستید.

اگر مکانیک ادعای کار بلدی داشته باشد

در صورتی که مکانیک ادعای کار بلدی داشته باشد و تنها از کار خود تعریف و تمجید کند، شخص معتمدی نیست.

اگر به تازگی لاستیک ماشین را نو سازی کرده اید و مکانیک سعی به عوض کردن آن دارد، باید تعمیر خودرو به شخص دیگری بسپارید.

قبل از این که ماشین تان را به تعمیر گاه ببرید، در رابطه با مشکل و عیب موجود تحقیقاتی را انجام بدهید.

در پایان از تمامی کسانی که مقاله بهترین تعمیرکار پژو 405 در تهران را مطالعه نموده اند، متشکریم و امیدوارم مطالب مقاله بهترین تعمیرکار پژو 405 در تهران برایتان مفید بوده باشد.

اگه حال کردی این پست رو با دوستات به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *